Ciśnienie opon w samochodach ciężarowych i przyczepach

Chcą Państwo dowiedzieć się, jakie powinno być idealne ciśnienie w oponach Państwa samochodów ciężarowych oraz przyczep ? Chętnie opowiemy Państwu wszystko o prawidłowym ciśnieniu opon.

Zapobieganie niepotrzebnemu zużyciu opon ciężarowych

Z pewnością chcą Państwo uniknąć niepotrzebnego obciążenia i zużycia bieżnika i osnowy. Jest to możliwe dzięki stosowaniu prawidłowego ciśnienia opon w przypadku samochodów ciężarowych i przyczep. Jeżdżą Państwo ze zbyt wysoką prędkością przy zbyt niskim ciśnieniu opon? Zwiększa to podskok kół. W wyniku tego opony za bardzo się nagrzewają, a bok opony staje się nadmiernie obciążony. Przyspiesza to zużycie opony, w wyniku czego nie mogą Państwo korzystać z jej optymalnej wydajności.

Korzystaj z tabeli eksploatacji dla danej marki opon

Określenie prawidłowego ciśnienia opon w Państwa sytuacji jest uzależnione od obciążenia koła oraz prędkości użytkowej. Należy więc najpierw określić, jak ciężki jest cały transportowany ładunek i z jaką prędkością mogą Państwo jechać. Należy zapoznać się z tabelą eksploatacji dla danej marki opon, aby ustalić prawidłowe ciśnienie opon. Nie można więc korzystać z żadnych tabel ogólnych ani tabel dla opon innych marek. Niekiedy występują mianowicie duże różnice między poszczególnymi markami. Wspólnie z naszymi ekspertami zawsze znajdą Państwo odpowiednią oponę do danego zastosowania z właściwym ciśnieniem.

Korzyści prawidłowego ciśnienia opon

Ponieważ chcą Państwo korzystać z maksymalnej nośności opon, ważne jest, aby zapewnić w nich właściwe ciśnienie. Zbyt wysokie lub zbyt niskie ciśnienie opon to przecież dodatkowy wydatek dla Państwa firmy. Negatywnie wpływa to również na bezpieczeństwo jazdy. Właśnie dlatego należy regularnie kontrolować ciśnienie opon i korzystać z tych pozytywnych skutków:

  • samochód ciężarowy i/lub przyczepa mogą być maksymalnie załadowane;
  • opona będzie się wolniej zużywać;
  • zużycie paliwa będzie mniejsze; oraz 
  • gwarantowana jest bezpieczniejsza eksploatacja.