Najlepsze opony ciężarowe na każdą sytuację

Niezależnie od tego, co Państwo przewożą i w jaki sposób się to odbywa, mamy najlepsze opony ciężarowe na każdą sytuację. Chętnie również Państwu doradzimy! Zawsze analizujemy przy tym również, co będą Państwo przewozić i w jaki sposób będzie się to odbywać. Na tej podstawie możemy wybrać dla Państwa idealne opony. Zadajemy przy tym zawsze kilka pytań, które znajdą Państwo w tym artykule.

O jaki typ pojazdu chodzi?

Dla każdego typu pojazdu dostępne są specjalne opony, więc należy wiedzieć, przy jakiej maszynie mają być one używane. W przypadku autobusów kursujących na liniach międzynarodowych ważne jest na przykład, aby opony pozwalały ludziom na komfortowe podróżowanie na długich dystansach. Autobusy miejskie wymagają opon ze wzmocnioną ścianą boczną, ponieważ często mają kontakt z krawężnikami. Takich opon nie można użyć w międzynarodowych autobusach, ponieważ uległyby one nadmiernemu przegrzaniu. Kiedy wiemy już, przy jakiego rodzaju pojeździe stosowana będzie opona, jesteśmy już nieco bliżej znalezienia odpowiedniej opony! 

Do jakich celów stosowany jest pojazd?

Jeśli chodzi na przykład o jednostronną pracę, np. jazdę na długich dystansach, odpowiednie będą do tego inne opony niż te przeznaczone do pokonywania krótszych odległości. Jeśli pojazd ma bardziej wszechstronne zastosowanie, najlepsza będzie opona uniwersalna. Na przykład seria Multiway marki Michelin. Podobnie jak w przypadku zastosowań zimowych, częstego lub rzadszego zatrzymywania się oraz transportu międzynarodowego inne wymogi stawia się wobec opon ciężarowych.

Czego oczekują Państwo od opon?

Jeśli zastosowanie jest wiadome, mamy dla Państwa bogaty wybór różnych opcji. Pomimo podobieństw wciąż występują bowiem różnice między poszczególnymi oponami. Dlatego zawsze pytamy, czego od nich Państwo oczekują. Chcą Państwo na przykład skupić się całkowicie na przyczepności? A może ważniejsza jest prawidłowa sterowność? Może również zdarzyć się, że w przypadku niekorzystnej pogody najważniejsza będzie trakcja. 

Na którą oś potrzebują Państwo opony?

Dla każdej osi samochodu ciężarowego dostępne są określone opony. Chętnie dowiemy się więc, czy szukają Państwo opon dla osi kierowanej, osi napędowej lub przyczepy. Wtedy pomożemy Państwu najlepiej, wyszczególniając wszystkie najlepsze opcje. Mogą Państwo również samodzielnie znaleźć coś w naszym sklepie internetowym przy użyciu funkcji filtrowania! W razie jakichkolwiek pytań chętnie służymy pomocą.

Chcą Państwo dowiedzieć się więcej? Nasi eksperci chętnie Państwu pomogą!

Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 0523 - 850 850 w celu uzyskania porad na temat idealnej opony ciężarowej dla Państwa sytuacji.