Ponad 50 lat wiedzy o oponach

Obecna hurtownia opon Heuver, należąca do największych europejskich ekspertów w dziedzinie opon, została założona 50 lat temu przez Mansa Heuvera. Ta początkowo jednoosobowa firma od 1966 roku stale się rozwijała, uzyskując pozycję poważanego partnera w zakresie dostawy opon.

Następnie do firmy dołączył syn Mansa, Jan, a następnie syn Bertus. Od końca lat 80-tych ta trójka wchodziła w skład zarządu. Z biegiem lat obaj synowie stopniowo przejmowali ster. Hurtownia opon Heuver jest firmą rodzinną, która posiada silne relacje z pracownikami. To jakość produktów i usług pozwoliła jej osiągnąć sukces, a ludzie stanowią o sile firmy. Od założenia w Hurtowni Heuver obowiązuje jedna najważniejsza zasada: klient jest najważniejszy!

1966

Mans Heuver, ojciec obecnych dyrektorów Bertusa i Jana Heuver, zakłada firmę handlującą oponami w holenderskiej miejscowości Den Ham. Jego mottem staje się „sprzedaż opon z pełną obsługą klienta”.

1967

1 kwietnia do firmy dołącza Jan Heuver.

1969

1 stycznia pracę rozpoczyna pierwszy pracownik. W marcu tego samego roku powstaje oddział firmy w Hardenberg, który stanie się bazą dla Jana Heuvera. Również tam zatrudniony zostaje pierwszy pracownik.

1980

Otwarcie oddziału w Hoogeveen, który później stanie się bazą dla Bertusa Heuvera.

1980

Firma Heuver rozwija, w Den Ham, działalność w zakresie hurtowej sprzedaży opon rolniczych, a jednocześnie rozpoczyna, w Hardenbergu, na małą skalę skup i sprzedaż opon przemysłowych.

1981

Do firmy dołącza Bertus Heuver.

1984

W 1984 roku następuje otwarcie oddziału w Nijverdal.

1988

Firma skupia w jednym miejscu działalność hurtowniczą w zakresie opon rolniczych i przemysłowych, operując odtąd z Den Ham pod nazwą hurtownia opon Heuver. W tym okresie sprzedawane opony trafiają głównie do sąsiednich krajów takich jak Belgia, Niemcy i Wielka Brytania.

1989

Firma Heuver staje się współzałożycielem firmy franczyzowej Profile Tyrecenter i otwiera pierwsze filie pod nazwą Profile Tyrecenter Heuver.

1991

Otwarcie w Veendam filii Profile Tyrecenter Heuver.

1994

Działalność hurtowni przybiera charakter globalny – firma Heuver zaczyna importować opony z całego świata, kładąc jednak wyraźny nacisk na produkty europejskie. Sprzedaż opon ciężarowych ciągle zyskuje na znaczeniu.

1996

Otwarcie w Groningen i Apeldoorn filii Profile Tyrecenter Heuver.

1999

Znaczne przyśpieszenie rozwoju filii. Po otwarciu nowych placówek w Veendam, Groningen i Apeldoorn (2) licznik wskazuje osiem filii. Przejęcie firmy Smid Banden w 1999 roku sprawia, że firma zyskuje trzy nowe lokalizacje w Assen, Meppel i Emmen. Tym samym Heuver posiada już 11 placówek Profile Tyrecenter.

2000

Otwarcie trzech oddziałów firmy w Rumunii, zatrudniających 40 osób.

2002

Firma Heuver staje się wyłącznym importerem i dystrybutorem opon marki Aeolus na 8 krajów w Europie. Sprzedaż opon ciężarowych szybuje w górę, a znaczenie hurtowni Heuver w Europie rośnie.

2003

Zarząd podejmuje ważną decyzję o zmianie strategii i postanawia więcej inwestować w (międzynarodową) ekspansję hurtowni.

2004

Otwarcie w Enschede filii Profile Tyrecenter Heuver.

2006

Firma świętuje czterdziestolecie istnienia, otwierając nowoczesne centrum dystrybucyjne w Hardenbergu, które na powierzchni 4,3 hektara posiada 12 000 m2 zamkniętej powierzchni magazynowej z 8 dokami i 1000 m2 powierzchni biurowej. Firma Heuver należy do czołówki hurtowni europejskich sprzedających opony ciężarowe, przemysłowe i rolnicze.

2008

Jako jedna z pierwszych firm w branży Heuver otwiera sklep internetowy, umożliwiając składanie zamówień 24/7. Jakość świadczenia usług nadal jest w firmie na pierwszym miejscu!

2009

Podwojenie dostępnej zamkniętej przestrzeni magazynowej do 24 000 m2.

2010

Otwarcie w Doetinchem filii Profile Tyrecenter Heuver, dzięki czemu liczba oddziałów wynosi 13.

2012

Otwarcie centrum dystrybucji w niemieckim mieście Bayreuth, pozwalające lepiej obsługiwać klientów z całej Europy. Rozpoczęcie działalności w Polsce i stworzenie osobnego zespołu na Polskę. W tym momencie firma Heuver posiada pracowników w krajach Beneluksu, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytanii, Rumunii i krajach skandynawskich.

2013

Podwojenie przestrzeni biurowej do. 2000m2. Firma Heuver zatrudnia 230 pracowników.

2014

Przyjęcie geograficznego podejścia do rynku, zakładające istnienie zespołów do obsługi poszczególnych krajów. Założenie zespołu na Francję.

2015

Nowa odsłona całkowicie przebudowanego sklepu internetowego i premiera aplikacji Heuver Banden. Publikacja pierwszej edycji Księgi Opon Heuver. Otwarcie centrum dystrybucji w Saint Quentin Fallavier (pod Lyonem) we Francji.