Oznaczenie M+S: warto wybrać bezpieczeństwo!

Szukają Państwo opon zimowych dla swojego parku pojazdów? Szybko natrafią Państwo zapewne na opony ciężarowe z oznaczeniem M+S. Te litery w różnych języka oznaczają to samo, czyli błoto i śnieg: ‘Matsch’ + Schnee po niemiecku, Mud + Snow po angielsku lub Modder + Sneeuw po niderlandzku. W wielu krajach opony te są wymagane w okresie zimowym. Krótko mówiąc: jeśli chcą Państwo uniknąć kar i przestojów w pracy, opony z oznaczeniem M+S będą dobrym wyborem. Chętnie opowiemy Państwu, jakie są ich zalety.

Pewność zimą

Jeśli wybiorą Państwo opony M+S, mogą Państwo z pełnym zaufaniem i ekonomiczny sposób użytkować swoje samochody ciężarowe zimą. Nawet jeśli opony zimowe nie są wymagane, a tylko zalecane, radzimy zamontować je na wszystkich osiach w przypadku samochodów ciężarowych i autobusów. W ten sposób wybieramy najlepszą trakcję, duże bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz optymalną stabilność jazdy na mokrych, zaśnieżonych lub oblodzonych jezdniach. 

Lepsze właściwości opon

Oznaczenie M+S na oponach oznacza, że ich bieżnik lub struktura lepiej zachowuje się na śniegu w porównaniu ze standardowymi oponami. Na boku opony podana jest informacja o tym, że nadają się one w szczególności dla tego typu warunków, oczywiście w formie kodu „M+S”. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo bogaty wybór opon M+S, między innymi naszych własnych marek Aeolus i Barkley. 

Jeszcze lepsze osiągi zimą? Polecamy wybór 3PMSF!

Niektóre opony są opatrzone symbolem trzech szczytów górskich z płatkiem śniegu (3PMSF). W języku angielskim jest to „Three-Peak Mountain Snowflake”. W warunkach zimowych opony te zapewniają sprawdzone i prawidłowe osiągi w zakresie bezpieczeństwa, sterowności i zachowania na jezdni. Jeśli opony spełniają określone testy praktyczne na pokrytej śniegiem nawierzchni, mogą one być opatrzone tym oznaczeniem. Muszą one przy tym uzyskiwać osiągi minimum 25% lepsze od standardowych opon. Jest to właściwie wyższy poziom oznaczenia M+S.

Chcą Państwo dowiedzieć się więcej? Nasi eksperci chętnie Państwu pomogą!

Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 (0)22 3071353 w celu uzyskania porad na temat idealnej opony ciężarowej z oznaczeniem M+S dla Państwa sytuacji.