Czy istnieje różnica między oponami dla rolników a tymi dla firm świadczących usługi rolnicze?

Wcześniej wszystko było jasne: rolnicy mieli małe traktory i przyczepy, a firmy świadczące usługi rolnicze miały duże maszyny, które rolnicy mogli wynajmować. Mieli oni też różne potrzeby związane z oponami rolniczymi. Jednak w dzisiejszych czasach nie jest już tak czarno-biało. Enno Schottert, kierownik ds. produktów rolniczych w firmie Heuver, opowiada o zmianie, która ma miejsce w tym sektorze.

Większy sprzęt w wyniku zwiększenia areału

„Teraz większość rolników stało się prawdziwymi przedsiębiorcami posiadającymi własne maszyny. W wyniku zwiększania się areału automatycznie skłaniają się oni w kierunku większego sprzętu, a także podejmują bardzo świadome wybory, jeśli chodzi o opony. Niektóre przedsiębiorstwa rolne są nawet większe od wielu firm świadczących usługi rolnicze”.

Mniejsze zagęszczanie podłoża

Obie grupy docelowe mają obecnie te same potrzeby, jeśli chodzi o informacje, jak mówi Enno Schottert: „Z naszymi klientami z sektora rolnictwa wiele rozmawiamy o tym, jak mogą zmniejszać zagęszczenie podłoża. Coraz bardziej są oni świadomi tego, że wybór opon jest w tym przypadku bardzo ważny. Dzięki odpowiednim oponom uzyskuje się optymalne plony. Jest to więc inwestycja, która z pewnością się zwraca. Na rynku opon pojawia się coraz większy wybór, co sprawia, że doradztwo ma zawsze charakter indywidualny”.

Opony IF/VF z systemem zmiany ciśnienia

Zwłaszcza opony IF i VF, ewentualnie w połączeniu z systemem zmiany ciśnienia, są obecnie w natarciu. Bazując na swojej wiedzy praktycznej, Enno Schottert dodaje: „Obecnie coraz więcej maszyn jeździ na tych oponach. To logiczne, bo dzięki nim można wyjeżdżać w pole i na drogę przy bardzo niskim ciśnieniu opon, a dzięki systemowi zmiany ciśnienia można zwiększać je na potrzeby przejazdów drogowych. W ten sposób zawsze tworzy się optymalną sytuację, zapewniając również minimalne zagęszczenie podłoża i maksymalną oszczędności paliwa”.

Wniosek:

Obecnie działania rolników i firm świadczących usługi rolnicze są bardzo zbliżone ze sobą. Zapotrzebowanie na informacje i odpowiednie doradztwo jest równie ważne dla obu tych stron. Więc nie, nie ma już różnicy między oponami dla rolników i dla firm świadczących usługi rolnicze. Również jeśli chodzi o doradztwo. Niezależnie od tego, czy są Państwo rolnikiem, czy tego rodzaju firmą, u nas zawsze otrzymają Państwo szczegółowe i indywidualne porady.

Chcą Państwo dowiedzieć się, jakie opony są odpowiednie w Państwa sytuacji?

Prosimy o kontakt z naszymi ekspertami pod numerem telefonu +31 (0)523 850 858. Wiedzą oni wszystko o oponach rolniczych i podzielą się z Państwem indywidualnymi poradami, które będą odpowiednie dla Państwa sytuacji. Zapewnimy Państwu kompleksową obsługę, a nawet przyjedziemy, aby zamontować opony na miejscu.